Вівторок, 24.12.2024, 15:53
Вітаю Вас Гість | RSS

Вас вітає юридичний факультет ДВНЗ "УжНУ"

Міні-чат
Наше опитування
Оцініть Юридичний факультету ДВНЗ "УжНУ"

Всього відповідей: 22
Форма входу
Курс Валюти
Цей день в історії

Головна » 2012 » Лютий » 27 » Особливості реєстрації місцевих молодіжних та дитячих громадських організацій
20:48
Особливості реєстрації місцевих молодіжних та дитячих громадських організацій

Право громадян на свободу об’єднання є невід’ємним правом людини закріпленим Загальною декларацією прав людини і гарантується Конституцією України та іншим законодавством України.


Держава сприяє розвитку політичної та громадянської активності, творчої ініціативи громадян, що є основним чинником побудови громадянського суспільства перш за все створюючи нормативно-правову базу для утворення об'єднань громадян.
Першими Законами, що юридично закріпили та врегулювали право на свободу об’єднання громадян, в тому числі молоді та дітям, були Закони України «Про об’єднання громадян» та «Про молодіжні та дитячі громадські організації».
Законами визначені поняття об’єднання громадян, молодіжних та дитячих громадських організацій. Так, відповідно до ст.3 Закону України "Про об’єднання громадян" громадською організацією є об’єднання громадян для задоволення та захисту своїх законних соціальних, економічних, творчих, вікових, національно-культурних, спортивних та інших спільних інтересів. Відповідно до ст.2 Закону України "Про молодіжні та дитячі громадські організації" молодіжною громадською організацією є об'єднання громадян віком від 14 до 35 років, метою яких є здійснення діяльності, спрямованої на задоволення та захист своїх законних соціальних, економічних. творчих, духовних та інших спільних інтересів. Дитячою громадською організацією є об'єднання громадян віком від 6 до 18 років, метою яких є здійснення діяльності, спрямованої на реалізацію та захист своїх прав і свобод, творчих здібностей, задоволення власних інтересів, які не суперечать законодавству, та соціальне становлення як повноправних членів суспільства. Станом на 01.01.2012 року Головним управлінням юстиції у Закарпатській області легалізовано 105 молодіжних громадських організацій та 7 дитячих громадських організацій.
Відповідно до ст. 14 Закону України "Про об’єднання громадян” легалізація (офіційне визнання) об’єднань громадян є обов’язковою і здійснюється шляхом реєстрації або повідомлення про заснування. Діяльність об’єднань громадян, які не легалізовані або примусово розпущені за рішенням суду є протизаконними.
Для реєстрації місцевих молодіжних та дитячих громадських організацій подається заява, взірець якої затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 26.02.93р. № 140, підписана не менш як трьома засновниками об’єднання громадян або їх уповноваженими представниками. Підписи на заяві завіряються у нотаріальному порядку. До заяви додаються: статут (положення) у двох примірниках; протокол установчого з’їзду (конференції) або загальних зборів (із зазначенням рішення про заснування громадської організації, визначення назви (повна та скорочена) та затвердження статуту (положення), рішення про вибори керівних та контролюючих органів); відомості про склад керівництва центральних статутних органів; відомості про засновників об’єднання громадян; документ, який підтверджує місцезнаходження об'єднання громадян.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про молодіжні та дитячі громадські організації» молодіжні та дитячі громадські організації звільняються від сплати за державну реєстрацію та збору за реєстрацію їх символіки. Для підтвердження статусу молодіжної, дитячої організації до легалізуючого органу необхідно подати інформацію, що відповідала б ст. 5 Закону України «Про молодіжні та дитячі громадські організації», згідно з якою, членами молодіжних та дитячих громадських організацій можуть бути особи віком від 14 до 35 років, членами дитячих громадських організацій – особи віком від 6 до 18 років.
Вступ неповнолітніх віком до 10 років до дитячих громадських організацій здійснюється за письмовою згодою батьків, усиновителів, опікунів або піклувальників. Особи старшого віку можуть бути членами молодіжних та дитячих громадських організацій за умови, якщо їх кількість у цих організаціях не перевищує десяти процентів загальної кількості членів; у складі виборних органів молодіжних та дитячих громадських організацій кількість осіб старшого віку не може перевищувати третину членів виборних органів.
Заява про реєстрацію місцевих молодіжних та дитячих громадських організацій розглядається у триденний строк з дня надходження документів.
У реєстрації громадській організації може бути відмовлено, якщо її статутні документи або інші документи, подані для реєстрації, суперечать законодавству України. Про відмову в реєстрації заявник повідомляється письмово в 3- денний строк.



Готра Маріанна,
завідувач сектору державної реєстрації юридичних осіб
та легалізації об’єднань громадян реєстраційної служби
Головного управління юстиції у Закарпатській області


Інтернет-видання
UA- Reporter.com
Переглядів: 658 | Додав: nazarbam | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Анекдоти
Календар
«  Лютий 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829
Погода
Погода в Ужгороді
Реклама
Статистика
тИЦ и PR сайта jurfakuzh.at.ua
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

СтудРада ЮрФак УжНУ © 2024