Вівторок, 24.12.2024, 04:02
Вітаю Вас Гість | RSS

Вас вітає юридичний факультет ДВНЗ "УжНУ"

Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 36
Форма входу
Курс Валюти
Цей день в історії

Студентське життя

Положення про студентське самоврядування юридичного факультету

Державного вищого навчального закладу

«Ужгородський національний університет»
   
1.Загальні положення

1.1. Студентська рада Юридичного факультету Ужгородського Національного університету є консультативно-дорадчим органом, який функціонує з метою забезпечення відповідних умов для навчання, проживання, змістовного дозвілля, виконання студентами своїх обов’язків, захисту їхніх прав, сприяння гармонійному розвитку особистості студента, виховання його як активного і свідомого громадянина України, представника високо-інтелектуальної національної еліти.

1.2. Студентська рада юридичного факультету незалежна від політичних партій, рухів, інших об’єднань громадян, але співпрацює з осередками громадських молодіжних організацій, сприяє їх розвитку на основі затверджених статутів.

1.3. Студентська рада факультету у своїй роботі керується конституцією України, чинним законодавством, Законом України «Про вищу освіту», нормативними актами Міністерства освіти та науки України, Міністерства охорони здоров’я України, центральних та місцевих органів влади, які регламентують діяльність вищих навчальних закладів, положенням про вищу школу, статутом університету та цим Положенням.

1.4. Студентська рада факультету(далі студентська рада) здійснює представництво студентства перед адміністрацією факультету та університету загалом.

1.5. Студентська рада діє на засадах добровільності, рівноправності усіх її членів, самоврядування, законності та гласності.

1.6. Студентська рада, бере безпосередню участь у розвитку та покращення студентського самоврядування на факультеті, дотримуючись наступних принципів:

- Студентське самоврядування на юридичному факультеті  (далі - студентське самоврядування) – це гарантоване адміністрацією університету і факультету право та реальна здатність студентів (аспірантів) денної форми навчання самостійно або через органи студентського самоврядування реалізовувати функції управління факультетом, в порядку та в межах передбачених Конституцією, законами України, актами Кабінету Міністрів України та Міністерства освіти і науки України, Статутом Ужгородського національного університету та цим Положенням.

- Студентське самоврядування є основним засобом у реалізації функцій управління факультетом, студентами (аспірантами), які навчаються,  що відповідає основним принципам Болонського процесу. Разом із тим, студентське самоврядування є важливим елементом удосконалення навчально-виховної роботи на факультеті. Його діяльність спрямована на покращення процесів зростання соціальної активності у студентському середовищі, ініціативності та відповідальності за доручені справи,  набуття ними якостей та навичок лідера, організатора, керівника.

- Студентське самоврядування виражає інтереси усіх студентів (аспірантів), які навчаються на факультеті, незалежно від раси, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, громадянства, майнового стану, місця проживання, мовних або інших ознак.

- Право на участь у діяльності органів студентського самоврядування мають студенти та аспіранти денної форми навчання факультету.

- Студентське самоврядування діє на основі принципів добровільності, демократизму, законності та гласності, виборності, ініціативності, рівноправності студентів (аспірантів), які беруть участь у роботі цих органів.

- У своїй діяльності органи студентського самоврядування керуються чинним законодавством України, нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, Статутом Ужгородського національного університету, Правилами внутрішнього трудового розпорядку Ужгородського національного університету та цим Положенням, не дублюють первинну профспілкову організацію студентів, а співпрацюють з нею та з ректоратом університету.

- Студенти (аспіранти), які навчаються, мають гарантований мінімум представництва у колегіальних органах університету відповідно до Закону України "Про вищу освіту".

2. Основні завдання

2.1.Основними завданнями студентської ради факультету є:

- забезпечення і захист прав інтересів студентів;

- забезпечення виконання студентами своїх обов’язків;

- сприяння навчальній, науково-дослідницькій, пошуковій, творчій, інтелектуальній, культурно-освітній, спортивно-масовій та іншій діяльності, передбаченій Статутом університету;

- організація співробітництва із представниками інших факультетів,  навчальних закладів та молодіжних організацій;

- участь у вирішенні інших питань, пов’язаних із студентським життям;

- постійні взаємозв’язки з органами управління та підрозділами факультету.

3. Права та обов’язки членів студентської ради факультету

 3.1.Член студентської ради має право:

- ініціювати розгляд питань, що стосуються студентського життя перед адміністрацією факультету;

- брати участь у вирішенні питань про відрахування осіб, які навчаються на юридичному факультеті, та їх поновлення на навчання;

- переведення студентів, які навчаються за державним замовленням на навчання за контрактом за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб;

- переведення студентів, які навчаються за контрактом на навчання за державним замовленням;

- поселення чи виселення студентів із гуртожитків; 

- у вирішенні питань преміювання;

- у вирішенні питань виділення допомоги малозабезпеченим студентам, виділення путівок для оздоровлення студентів та пільгових путівок;

3.2.Член студентської ради зобов’язаний:

- інформувати студентство про свою діяльність;

- не порушувати своєю діяльністю норми Законів України «Про вищу освіту», Статуту університету, Положення про студентське самоврядування університету та цього положення;

- не порушувати правила внутрішнього розпорядку університету, правила проживання у гуртожитках;

- вживати всебічних заходів щодо захисту прав та інтересів студентів;

- вивчати та впроваджувати передовий досвід роботи різних студентських об’єднань, співпрацювати з ними;

- звітувати про використання наданих фінансових та матеріальних ресурсів.

 4. Організація діяльності та керівництво студентським самоврядуванням на факультеті

4.1. Органи студентського самоврядування на факультеті:

· Конференція студентів та аспірантів факультету;

· Студентська рада факультету;

· Старостат курсу - на рівні курсу;

· Старостат академічної групи – на рівні академічних груп.

4.2. Конференція студентів та аспірантів факультету;

Вищим органом студентського самоврядування факультету є Конференція студентів та аспірантів факультету. На розгляд Конференції виносять найважливіші питання студентського життя, визначені основними напрямками діяльності студентського самоврядування факультету.

Делегатів на Конференцію студентів факультету обирають на Зборах студентів академічних груп за нормою представництва - два делегати від однієї академічної групи та усі аспіранти факультету денної форми навчання.

Конференцію студентів факультету скликає Голова Студентської ради факультету за власним рішенням, за рішенням не менш як 1/3 членів Студентської ради факультету, на вимогу не менш ніж 30% студентів факультету, або за ініціативою адміністрації факультету чи Студентської ради УжНУ.

Конференцію студентів та аспірантів факультету проводять не менше одного разу на навчальний рік.

Про час, місце та порядок денний її проведення оголошується не пізніше, ніж за 7 робочих днів до Конференції.

Конференція студентів аспірантів факультету є легітимними за наявності не менше 2/3 від загальної кількості делегатів.

Рішення Конференції приймаються шляхом прямого голосування простою більшістю голосів присутніх делегатів Конференції.

Головуючим на засіданнях Конференції студентів та аспірантів  факультету є голова Студентської ради факультету, а у разі його відсутності – 1-ий заступник голови. Якщо відсутніми є голова і його 1-ий заступник, то Конференція студентів та аспірантів факультету обирають головуючого з числа присутніх членів Конференції. Обов’язки секретаря Конференції на засіданнях Конференції виконує секретар Студентської ради факультету, а у разі його відсутності Конференція обирає секретаря з числа присутніх членів Конференції. На кожному засіданні Конференції студентів та аспірантів факультету обирається Лічильна комісія Конференції у складі не менше 3-х студентів (аспірантів), присутніх на засіданні.

Протокол Конференції підписують головуючий та секретар Конференції.

Рішення Конференції студентів та аспірантів факультету є обов'язковим для виконання Студентською радою факультету і всіх студентів та аспірантів факультету та носять рекомендаційний характер для адміністрації факультету.

Конференція студентів та аспірантів факультету:

· обирають Голову Студентської ради факультету, який одночасно є громадським деканом факультету;

· заслуховують звіт голови Студентської ради факультету;

· визначають чергові завдання, стратегію і напрями діяльності студентського самоврядування факультету;

· затверджують символіку студентського самоврядування факультету.

4.3. Студентська рада факультету.

Вищим представницьким органом студентського самоврядування факультету є Студентська рада факультету.

До складу Студентської ради факультету входять голова Студентської ради факультету, старости курсів, груп, голова Наукового товариства студентів та аспірантів факультету. За поданням голови Студентської ради факультету Студентська рада факультету обирає з числа студентів (аспірантів) факультету секретаря, 1-го заступника та заступника голови Студентської ради факультету шляхом відкритого голосування простою більшістю голосів членів Студентської ради факультету, присутніх на засіданні.

Засідання Студентської ради факультету відбуваються не менше одного разу на місяць. Позачергові засідання скликає голова Студентської ради факультету за власним рішенням або на вимогу не менше 1/3 членів Студентської ради факультету, або за ініціативи адміністрації факультету чи Студентської ради УжНУ.

Засідання Студентської ради факультету є легітимним за наявності не менше 2/3 членів Студентської ради факультету.

Рішення Студентської ради факультету приймають шляхом прямого голосування простою більшістю голосів присутніх членів Студентської ради факультету.

Рішення Студентської ради факультету підписує голова Студентської ради факультету (громадський декан) та секретар Студентської ради факультету.

Рішення Студентської ради факультету є обов'язковими для виконання головою Студентської ради факультету, членами Студентської ради факультету та всіма студентами та аспірантами факультету.

Студентська рада факультету:

· організовує діяльність студентського самоврядування факультету;

· здійснює організаційне керівництво діяльністю студентського самоврядування факультету;

· визначає позицію студентського самоврядування факультету з актуальних питань студентського життя;

· представляє студентське самоврядування факультету в органах управління факультету;

· приймає рішення в межах своїх повноважень;

· скликає Конференцію студентів та аспірантів факультету;

· обирає секретаря Студентської ради факультету, 1-го заступника та заступника голови Студентської ради факультету;

· у разі потреби формує перелік відділів Студентської ради факультету;

· обирає керівників відділів Студентської ради факультету за поданням голови Студентської ради факультету;

· затверджує інструкції щодо роботи відділів Студентської ради факультету;

· періодично заслуховує звіти керівників відділів Студентської ради факультету;

· готує питання на розгляд керівних органів факультету щодо важливих проблем студентського життя;

· заслуховує щорічні звіти керівників органів студентського самоврядування факультету;

· щорічно звітує перед Студентською радою УжНУ;

· звітує про свою роботу на Конференції студентів та аспірантів факультету.

4.4. Студентське самоврядування на рівні курсу та академічної групи.

Студентське самоврядування на рівні курсу здійснює старостат (староста курсу), а на рівні академічної групи - староста. Діяльність старост академічних груп визначається Положенням про організацію навчального процесу УжНУ та Положенням про старосту академічної групи УжНУ.

На першому курсі з числа студентів академічної групи розпорядженням декана призначається староста групи за поданням Студентської ради факультету. Староста групи має право мати одного заступника, якому може делегувати власні повноваження на період його відсутності.

Анекдоти
Календар
«  Грудень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Погода
Погода в Ужгороді
Реклама
Статистика
тИЦ и PR сайта jurfakuzh.at.ua
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

СтудРада ЮрФак УжНУ © 2024